Orange mení roamingovú ponuku dát mimo EÚ

Dátová komunikácia v v niektorých krajinách mimo EÚ bude lacnejšia.

Orange vylepšuje existujúci balík Go Svet Dáta a od 3. júla ho dopĺňa o ďalšie dovolenkové destinácie a turisticky zaujímavé krajiny mimo EÚ, v ktorých dátovú komunikáciu zákazníkov výrazne zvýhodňuje. K populárnym dovolenkovým destináciám mimo EÚ ako napríklad Turecko, Egypt, Čierna Hora, Srbsko či USA alebo Kanada, v ktorých zákazníci už dávnejšie môžu komunikovať výhodnejšie, pridáva od 3.7.

Operátor pridá aj ďalšie krajiny, ktoré sú stále viac v obľube Slovákov. Už aj v krajinách ako Tunisko, Vietnam, Omán, Maurícius, Dominikánska republika, Japonsko, Thajsko, Maldivy a Švajčiarsko, ktoré sú po novom zaradené do Zóny Svet 1, zákazníci s balíkom Go Svet Dáta zaplatia za 1000 MB 12 eur. Ani tí zákazníci, ktorí uprednostňujú dovolenky v menej známych destináciách, sa s balíkom Go Svet Dáta nemusia obávať vysokých faktúr za dáta.

Aj v ostatných krajinách sveta zaradených do Zóny Svet 2 (napríklad Keňa, Jordánsko, India a od 3.7. už aj exotické Kapverdy) zaplatia za 1MB po novom 12 eurocentov bez dodatočných poplatkov. Pre výhodnejšiu a pohodlnejšiu dátovú komunikáciu mimo EÚ si stačí jednoducho bezplatne z celého sveta aktivovať balík cez skrátené číslo 950, aplikáciu Môj Orange či zákaznícku zónu.

Aktiváciou balíka bez akýchkoľvek aktivačných a mesačných poplatkov získajú zákazníci výhodnejšiu dátovú komunikáciu zároveň v zóne Svet 1 aj v zóne Svet 2, pričom zaplatia až keď začnú dáta reálne využívať. Platnosť balíka s automatickou obnovou je 1 mesiac alebo do jeho minutia v závislosti od dátovej spotreby zákazníka.

Pre zákazníkov, ktorí počas pobytu v zahraničí preferujú volania pred dátami je vhodný roamingový balík Môj Svet, ktorého automatickou súčasťou je aj cestovné poistenie pre celú rodinu s poistným krytím do 100-tisíc eur. Novinky od Orangeu sú síce fajn, ale na trhu slovenských operátorov je aktuálne najvýhodnejší Telekom, ktorý pred niekoľkými dňami uviedol nové balíky s 5GB dátami za 15 eur v rámci 115 krajín mimo EÚ.

Ako ale riešiť dáta v zahraničí čo najlacnejšie? Najlacnejšie riešenie je kúpa SIM karty od lokálneho operátora v danej krajine, prípade tzv. cestovateľské SIM karty (prípadne eSIM karty).