Dovolenka bez starostí s pomocníkmi v mobile

Výber dovolenkovej destinácie dokáže potrápiť aj skúsených cestovateľov.

Exotika, overená klasika, susedné krajiny. Je úplne jedno, či plánujete roadtrip po Európe s kamarátmi, dobrodružnú cestu po krajinách Južnej Ameriky, alebo chcete oddychovať na pláži a čítať svoju obľúbenú knihu. Fantázii sa medze nekladú. Dôležité je pribaliť si pomocníkov, s ktorými sa nestratíte. A dokonca sa vojdú do vrecka.

Nezáleží na tom, aký smartfón máš k dispozícii. Vyber si na cesty len tie správne aplikácie. Vďaka aplikáciám, ktoré predstavujeme môže byť tvoja dovolenka zaujímavejšia, krajšia, systematickejšia. Môžeš objaviť miesta, ktoré by boli pre teba skryté či bývať v autentickom prostredí ktorejkoľvek krajiny.

Google Mapy

Začíname klasicky. Bez mapy sa však na dovolenke nezaobídeš. Hoci aplikácia Google Mapy nie je žiadnou novinou, ale v situáciách, keď nemáš prístup k dátam alebo signál, určite oceníš offline mapy. Sú určené predovšetkým pre autá a bez najmenších problémov si môžeš prezrieť celú cestu od Bratislavy až do Porta.

Skyscanner

Lety, hotely, požičovne áut. Pre Skyscanner žiadny problém. Aplikácia vyhľadáva najdostupnejšie a najlepšie možnosti. Podobne ako v prípade Google Flights, aj pri Skyscanner môžeš vidieť najlacnejšie dátumy letu a upozornenia na zmeny ceny. Ak si nie si istý, kam presne chceš ísť, aplikácia ti ponúka kategóriu, ktorá ti umožní preskúmať najlepšie ponuky z tvojho najbližšieho letiska. Nezabúda ani na prehľadný zoznam destinácií za prijateľné ceny. Na veľmi podobnom princípe fungujú aj aplikácie Kayak a Hopper.

Packpoint

Zbaliť si všetko potrebné aj nepotrebné je základ. Napísať si zoznam a na nič nezabudnúť je výzva. Kedy si z balenia naposledy nemal stres? Myslieť na počasie vo svojej destinácii a pripraviť si outfity na každú príležitosť je náročné. Packpoint je aplikácia zdarma, ktorá vytvorí zoznam namiesto teba. Skontroluje predpoveď počasia a požiada ťa aj o výber činností, ktoré počas cesty plánuješ. Vyhodnotí, čo by si si všetko mal zobrať a doplní všeobecné položky, ktoré je potrebné mať na každej ceste. Ty si zoznam môžeš ešte upraviť a potom sa už len tešiť na cestu.

Citymapper

Aplikácia, ktorá zbiera jednu cenu za druhou. Citymapper je viac ako len mapa, pomôže ti vyhľadať najrýchlejší spôsob presunu. Aplikácia obsahuje funkciu SuperRouter, ktorá umožňuje prezerať si “plávajúce značky”, ako sú bicykle, skútre, mopedy či zdieľanie áut. Nezabúda ani na verejnú dopravu, upozorní ťa na meškanie spojov a dokonca  dokáže upozorniť na zastávku, na ktorej musíš vystúpiť. Vďaka Citymapperu sa nestratíš.

Airbnb

Airbnb nie je potrebné predstavovať, ale určite je dobré naň nezabúdať. Aplikácia umožňuje ubytovať sa na zaujímavých miestach mimo hotela. Nie v každom meste je možné ju používať, ale ponúka skvelú možnosť zažiť autentickú atmosféru bytov, zaujímavých priestorov alebo aj jednoduchej izby. Aplikácia sa jednoducho ovláda, nasmeruje ťa na miesto pobytu a komunikácia s majiteľom bytu je prehľadná a rýchla.

Hotel Tonight

Airbnb ti zrušilo plány? Medzipristátie sa predĺžilo, alebo musíme niekde zostať o noc dlhšie? Hotel Tonight je výborný pomocník, ktorý ti zobrazí skvelé ponuky na poslednú chvíľu. Spoločnosť spolupracuje s hotelmi a ponúka zľavy na prázdne izby. A dokonca môžu byť tvoja za menej než desať sekúnd.

Tripadvisor

Overená klasika všetkých cestovateľov. Tripadvisor oceníš pri hľadaní toho najlepšieho počas tvojej dovolenky. Môžeš si prečítať milióny recenzií, názorov, prezrieť videá či fotografie dôležitých miest na tvojej ceste. Bary, reštaurácie, hotely, letecké spoločnosti, možnosti trávenia voľného času. Tripadvisor sa ti postará o program podľa tvojich predstáv.

Duolingo

Existujú rôzne prekladače, slovníky i aplikácie, ktoré dokážu automaticky prekladať text. Ale nikdy nie je na škodu, ak si pred cestou osvojíte aspoň zopár fráz alebo si zopakujete jazyk, ktorý ste sa učili v škole a časom ho prestali používať. Duolingo je zábavný spôsob, ako sa naučiť či zdokonaliť sa v cudzích jazykoch a na dovolenke spraviť skvelý prvý dojem.

Trabee Pocket

Táto aplikácia je ideálna nielen na služobné cesty, ale aj na dovolenky, ak chceš mať svoje výdavky pod kontrolou. Nájdeš v nej aj užitočnú kalkulačku výmenných kurzov. Ak plánuješ cestu viacero osobám a potrebuješ si svoje výdavky rozrátať medzi viac členov cestovateľov, skvelou aplikáciou je aj Splitwise. Úlohou aplikácie je zaznamenávanie všetkých účtov, pri ktorých platení sa delíš s inými osobami. Jednoducho pridávaš výdavky do skupiny, s ktorou sa delíš a každý presne vidí, koľko a komu dlhuje. Predídeš tak zbytočným rozporom.

Dúfame, že výber užitočných aplikácií ti spríjemní dovolenku, avšak nenechaj si svoje zážitky len pre seba. A práve na to máme tiež recept. Zážitky z dokonalej dovolenky si však zaslúžia tiež zvečniť. Skvelým nástrojom by mohli byť nové smartfóny, pričom každý si vyberá podľa iných kritérií. Podstatné však je, aby mal čo najlepší fotoaparát. Tak šťastnú cestu!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *