Aruba – Ostrov večného slnka a bezstarostnej radosti

Aruba, známa ako „One Happy Island“, je jedinečným karibským rajom, ktorý priťahuje návštevníkov svojimi azúrovými vodami, búrlivými festivalmi a pokojnou atmosférou.

Tento malý ostrov, ktorý bol súčasťou Holandských Antíl, teraz je súčasťou tzv. ABC ostrovov spolu s Curaçao a Bonaire, ponúka ideálne podmienky pre relaxáciu, dobrodružstvo a kultúrne objavy. Poďme spoločne objaviť niektoré z najlepších miest, ktoré by si mal navštíviť pri návšteve.

1. Eagle Beach – Klenot Aruby

Eagle Beach je často vyhlasovaná za jednu z najkrajších pláží na svete. Je známa svojim jemným bielym pieskom a krištáľovo čistou vodou, čo ju robí perfektným miestom na plávanie a slnenie. Pláž je tiež obľúbeným miestom pre hniezdenie morských korytnačiek, čo návštevníkom ponúka možnosť sledovať tieto fascinujúce tvory priamo na pláži.

2. Arikok National Park – Srdce Arubinej prírody

Arikok National Park zaberá približne 20% územia Aruby a je domovom rozmanitej flóry a fauny vrátane exotických zvierat ako sú divoké kozy, hady a množstvo druhov vtákov. Park ponúka návštevníkom možnosť objaviť prírodné krásy Aruby počas peších túr, kde môžeš navštíviť jaskyne, prirodzené bazény a starobylé skalné maľby.

3. Oranjestad – Historické a kultúrne hlavné mesto

Hlavné mesto Aruby, Oranjestad, je živým mestom plným farebných holandských koloniálnych budov, obchodov, múzeí a trhov. Mesto je domovom významných kultúrnych pamiatok, ako sú Fort Zoutman a Willem III Tower, ktoré poskytujú náhľad do bohatej histórie ostrova. Návštevníci si môžu užiť nákupy v luxusných butikoch a miestnych trhoch alebo ochutnať lokálnu kuchyňu v mnohých reštauráciách.

4. Palm Beach – Srdce arubského turizmu

Palm Beach je husto obývanou oblasťou s radom luxusných hotelov, kasín, a obchodov. Plážový úsek je obľúbeným miestom pre vodné športy, ako je jet-skiing, parasailing a windsurfing. Večer sa oblasť premení na živé nočné centrum s množstvom barov a klubov, kde môžeš zažiť pravú arubskú pohostinnosť.

5. Baby Beach – Ideálne miesto pre rodiny

Na južnom konci ostrova sa nachádza Baby Beach, plytká lagúna, ktorá je ideálna pre rodiny s malými deťmi. Vody sú tu kľudné a plytké, čo umožňuje bezpečné plávanie a šnorchlovanie. Pláž ponúka tiež piknikové stoly a prístrešky, čo z nej robí perfektné miesto na relaxačný deň s rodinou.

Záver

Aruba je atraktívna destinácia, ktorá ponúka niečo pre každého – od nádherných pláží a bohatej histórie až po vzrušujúce prírodné dobrodružstvá a výbornú kuchyňu. Bez ohľadu na to, či preferuješ relax na slnku alebo aktívne objavovanie, Aruba zaručene splní vaše očakávania a poskytne nezabudnuteľné zážitky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *