Telekom prináša revolúciu pri dátovaní mimo EÚ

Operátor uvádza novú ponuku roamingu do krajín mimo Európskej únie.

Nová ponuka roamingu mimo krajín EÚ bude mimoriadne jednoduchá – obsahuje len tri balíčky, ktoré budú platiť pre obrovské množstvo krajín. Všetky balíčky sú k dispozícii pre všetkých zákazníkov, platia pre paušály, predplatené karty aj Swipe. Výhoda balíčkov je, že platia v celej svetovej zóne so 115 krajinami, a tak môže zákazník cestovať medzi nimi a nemusí si aktivovať ďalšie dáta.

  • 1 GB do sveta platí 7 dní a stojí 5 €
  • 3 GB do sveta platí 30 dní, stojí 10 €
  • 5 GB do sveta platí 30 dní, stojí 15 €

Roamingové balíčky budú platiť pre 115 krajín, pričom sú medzi nimi aj mnohé obľúbené destinácie ako napríklad Čierna Hora, Egypt, Kanada, Maurícius, Mexiko, Nový Zéland, Severné Macedónsko, Severný Cyprus, Spojené arabské emiráty, Švajčiarsko, Thajsko, Tunis, Turecko aj USA. Pre zákazníkov s paušálmi je tu ale ešte jeden benefit. Po prílete do jednej zo 115 krajín budú môcť klienti jeden raz mesačne využiť počas prvých 24 hodín špeciálny 500 MB balík dát. Vďaka tomu môžu začať pobyt v krajine bez obáv a po tomto období si aktivovať balík podľa potreby.

Objem 500 MB sa po prílete aktivuje automaticky a po minutí bude zase k dispozícii v ďalšom zúčtovacom období. Telekom poskytuje k paušálom aj cestovné poistenie v dvoch variantoch: individuálne za 2 eurá mesačne a Family pre celú rodinu za 3 eurá mesačne. V rámci letnej akcie prichádza s dvomi akciami. Prvou je balík Family na prvý mesiac zadarmo, ak si ho zákazník aktivuje medzi 25.6 a 31.8.2024.

Druhá akcia sa týka navýšenia krytia liečebných nákladov a rôznych výdavkov až do 200-tisíc eur. Spadá sem aj vyššie krytie za omeškanie alebo stratu batožiny či zodpovednosti za škodu. Počas letného akciového obdobia ho možno získať na celé ďalšie trvanie pri oboch typoch balíkov.

Kompletný zoznam krajín pre novú roamingovú ponuku:

Afganistan, Albánsko, Aljaška, Alžírsko, Americké Panenské ostrovy, Anguilla, Antigua a Barbuda, Argentína, Arménsko, Aruba, Austrália, Azerbajdžan, Bahamy, Bahrajn, Barbados, Benin, Bermudy, Bielorusko, Bonaire, Bosna a Hercegovina, Brazília, Britské Panenské ostrovy, Brunej, Curacao, Čad, Čierna Hora, Čile, Čína, Dominika, Dominikánska republika, Egypt, Ekvádor, Faerské ostrovy, Fidži, Filipíny, Gabon, Galapágy, Ghana, Grenada, Grónsko, Gruzínsko, Guatemala, Guernsey, Guyana, Haiti, Havajské ostrovy, Honduras, Hongkong, India, Indonézia, Irak, Izrael, Jamajka, Japonsko, Jersey, Jordánsko, Juhoafrická republika, Kambodža, Kanada, Kapverdy, Kórejská republika, Kajmanie ostrovy, Katar, Kazachstan, Keňa, Kirgizská republika, Kolumbia, Kosovo, Kostarika, Kuvajt, Macao, Madagaskar, Malajzia, Malawi, Mali, Maroko, Maurícius, Mauritánia, Mexiko, Mjanmarsko, Moldavsko, Mongolsko, Montserrat, Namíbia, Nigéria, Nikaragua, Nový Zéland, Omán, Ostrov Man, Pakistan, Palestína, Panama, Paraguaj, Peru, Portoriko, Rusko, Saba, Salvádor, Saudská Arábia, Severné Macedónsko, Severný Cyprus, Seychely, Sierra Leone, Singapur, Spojené arabské emiráty, Srbsko, Srí Lanka, Sudán, Svätý Eustach, Svätý Krištof a Nevis, Sv. Lucia, Svätý Martin, Svätý Vincent a Grenadíny, Švajčiarsko, Tanzánia, Tibet, Taiwan, Thajsko, Tunisko, Turecko, Turks a Caicos, Ukrajina, Uruguaj, USA, Uzbekistan, Veľkonočný ostrov, Vietnam.