TravelSIM je vhodná najmä pre cestovateľov

TravelSIM je mobilná SIM karta, ktorá umožňuje výrazne znížiť náklady na roamingové dáta a hovory v zahraničí.

Táto služba je určená pre ľudí, ktorí často cestujú do zahraničia a chcú si ušetriť peniaze na mobilných poplatkoch. Funguje na princípe predplateného kreditu, ktorý si môžeš zakúpiť ešte pred odletom a máš tak istotu, že po príchode do cieľovej krajiny budeš mať k dispozícii dáta a hovory. Služba je k dispozícii v rôznych balíkoch, ktoré sa líšia podľa množstva dát a minút.

Hlavným benefitom služby je to, že používateľom umožňuje využívať dáta a hovory v zahraničí za výrazne nižšie ceny, ako keby si si tieto služby platil priamo od svojho domáceho operátora. Okrem toho, vďaka použitiu SIM karty od TravelSIM, môžeš mať aj viacero telefónnych čísel na jednej SIM karte, čo je ideálne pre ľudí, ktorí často cestujú do viacerých krajín.

Služba je kompatibilná s väčšinou zariadení a operačných systémov, vrátane smartfónov, tabletov a modemov. Karta je tiež veľmi jednoduchá na aktiváciu a používanie, a je ideálna pre každého, kto často cestuje do zahraničia a chce si ušetriť peniaze na dátach a hovoroch. Je vhodná pre používateľov, ktorí často cestujú do zahraničia a nechcú platiť vysoké náklady za roaming.

Karta umožňuje využívať služby mobilného telefónu v zahraničí za výrazne nižšie ceny. S TravelSIM kartou môžeš volať, posielať SMS správy a používať dáta za rovnaké ceny ako doma. Výhodou karty je aj to, že nevyžaduje žiadne zmluvy ani mesačné poplatky, len jednorazový nákup karty a jej aktiváciu. Karta je dostupná v rôznych variantoch, napríklad s rôznymi objemami dát, minút a SMS správ, takže si môžeš vybrať balík, ktorý najlepšie vyhovuje tvojim potrebám.

Okrem toho je univerzálna a funguje v 190 krajinách sveta, takže ju môžeš použiť na väčšine tvojich zahraničných ciest. V našom prípade sme kartu použili v Turecku a veľmi si ju pochvaľujeme. Za výhodu považujeme aj zákaznícku zónu, čo je klasický používateľský profil dostupný po registrácii, kde si možno spravovať jednotlivé SIM karty, ich čísla, kontrolovať aktuálnu výšku kreditu, dokupovať kredit, dátové balíčky, aktivovať si rôzne dátové balíčky a podobne. Spoločnosť tvrdí, že na poplatkoch za roaming môžeš ušetriť až 85%.

Keď sme si porovnali ceny dát v TravelSIM a v roamingových balíčkoch v modelovom príklade Švajčiarska, kde sme takisto službu využívali, úspora sa pohybovala na úrovni 192 eur pri 12GB balíčkoch. Ide o výbornú a najmä plnohodnotnú službu pre všetkých, ktorí cestujú a chcú ušetriť na dátach. V praxi, keď sme boli v Turecku, bola hotelová Wi-Fi mimoriadne pomalá (rádovo v kB/s) a jej dosah veľmi limitovaný.

Pri cestovateľskej SIM karte sme dátovali rýchlosťou skoro ako doma, a bežne sme dosahovali perfektných 150-200 Mbps pri downloade a okolo 20-40 Mbps pri uploade. Išlo o turistami preplnenú lokalitu, avšak vzhľadom ku drahým roamingovým dátam pre bežných Európanov tak nebola sieť preplnená (iba hotelové Wi-Fi). TravelSIM rozhodne odporúčame. Ide o estónsku firmu a po objednávke SIM karty doručí kuriér v priebehu týždňa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *