Nikaragua – Krajina jazier, sopiek a neobjavených pokladov

Nikaragua, najväčšia krajina v Strednej Amerike, je často prehliadaná turistami, ktorí navštevujú jej susedné krajiny.

Avšak, Nikaragua ponúka bohatú paletu prírodných divov, kultúrne dedičstvo a priateľských obyvateľov, čo z nej robí ideálne miesto pre dobrodružné duše a milovníkov prírody.

1. Granada – Koloniálne skvosty a jazero Nicaragua

Granada, jedno z najstarších miest v Amerike, je známa svojimi dobre zachovanými koloniálnymi budovami a bohatou históriou. Nachádza sa na brehoch jazera Nicaragua, kde si môžeš vychutnať kajakovanie alebo plavby na lodí, a objavovať malé ostrovy, známe ako Isletas de Granada. Granada ponúka tiež úchvatné výhľady na sopku Mombacho, ktorá dominuje nad mestom.

2. León – Revolučné srdce a umelecké dedičstvo

León je mesto bohaté na politickú a umeleckú históriu, kde revolúcia zohrala centrálne miesto. Mesto je domovom mnohých univerzít, múzeí a galérií, vrátane múzea umenia Fundación Ortiz-Guardian. León je tiež známy svojimi nádhernými murálmi a street artom, ktoré zdobia ulice mesta a rozprávajú príbehy jeho bojovnej minulosti.

3. Ometepe – Ostrov formovaný dvoma sopkami

Ostrov Ometepe, vytvorený dvoma sopkami, Concepción a Maderas, ktoré sa týčia z jazera Nicaragua, je prírodným rajom pre milovníkov turistiky, cyklistiky a kajakovania. Ostrov ponúka jedinečné prírodné scenérie, od džungľových túr po kúpanie v krásnych prírodných jazierkach a vodopádoch.

4. San Juan del Sur – Surfistický raj a plážový život

San Juan del Sur je obľúbeným cieľom pre milovníkov pláže a surfovania, kde sa nachádzajú niektoré z najlepších surfistických miest v krajine. Toto bývalé rybárske mestečko teraz láka turistov svojimi živými barmi, reštauráciami a príjemným plážovým životom. Navštív Christ of the Mercy sochu na vrchole kopec pre úchvatné výhľady na záliv.

5. Masaya a Volcan Masaya – Trhovisko remesiel a aktívna sopka

Masaya je známa svojím tradičným trhom, kde si môžeš kúpiť ručné výrobky, ako suveníry, keramiku a textílie. Neďaleko mesta sa nachádza Volcan Masaya, jedna z mála aktívnych sopiek na svete, kde je možné si pozrieť lávový jazierko priamo z hranice krátera.

Záver

Nikaragua je fascinujúca destinácia plná neobjavených príležitostí, ktorá ponúka bohatý mix prírodných divov, kultúrneho bohatstva a dobrodružstva. Či už hľadáš koloniálne mesto, prírodné dobrodružstvá alebo relax na pláži, Nikaragua nesklame tvoje očakávania a ponúkne ti nezabudnuteľné zážitky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *