Najlepšie pláže na Cypre. Ktoré návštíviť?

Ak hľadáš najlepšie pláže na Cypre, radi ti poskytneme naše najlepšie tipy.

Cyprus sa vyznačuje krištáľovo čistými vodami, zlatistými pieskami a malebnými krajinami, čo mu právom získalo reputáciu top destinácie pre plážovú dovolenku. Od izolovaných zátok po rušné rezorty ponúka rôznorodé pláže, ktoré uspokoja túžby každého cestovateľa. V tomto článku sa ponoríme do dôvodov, prečo je Cyprus známy svojimi plážovými rajmi a predstavíme niektoré z najlepších pláží, ktoré robia z tohto ostrova skutočný raj.

Prečítaj si tiež:
Cyprus: Pafos, Ayia Napa, Limassol a Famagusta
Cyprus – Ostrov bohatých kultúr a zaujímavých pláží

Prírodná krása a rozmanitosť: Cyprus je požehnaný rôznorodými krajinami, ktoré prispievajú k jeho príťažlivosti ako destinácie pre plážovú dovolenku. Pobrežie ostrova sa tiahne na viac ako 700 kilometrov a ponúka množstvo pláží s rôznymi charaktermi. Od skalnatých útesov po jemné zálivy, návštevníci môžu preskúmať rôzne pobrežné scenérie v relatívne malom geografickom priestore.

Stredomorské podnebie: Jedným z kľúčových faktorov, ktoré robia Cyprus vyhľadávanou plážovou destináciou, je jeho stredomorské podnebie. S približne 340 slnečnými dňami v roku nie je divu, že sem cestujúci prichádzajú opaľovať sa a užívať si príjemný morský vánok. Teplé a suché letá a mierné zimy zabezpečujú, že plážové aktivity sa dajú užívať takmer po celý rok.

Zoznam najlepších pláží na Cypre

 • Zygi beach – Je to najbližšia pláž k Tochni a Kalavasos, skvelá pre tých, ktorí chcú ísť na bicykli a zastaviť sa na kúpanie.
 • Governor’s beach – Pláž je rozdelená tromi rôznymi zátokami, každá s tenkým pruhom tmavosivého piesku. V okolí nájdeš viacero reštaurácií a plážových barov.
 • White rocks Coastline – Skladá sa z úchvatných bielych skalných formácií. Roztrúsené malé pláže ponúkajú príležitosti na plávanie a šnorchlovanie.
 • Ladies Mile beach – Táto pláž je blízko mesta Limassol, 5 km dlhá pobrežná časť s pokojnými morskými vodami a plytkými vodami sa tiahne pozdĺž východnej strany Akrotiri. Je to piesočnatá pláž s tmavosivým/zlatistým pieskom.
 • Paramali beach – Pýši sa malebným pobrežím ozdobeným kamienkami a zlatistým pieskom, čo svedčí o umeleckom duchu prírody. S jej pokojnou atmosférou a azúrovými vodami láka návštevníkov, aby sa uvoľnili a nasali stredomorské slnko.
 • Avdimou beach – Je ukrytá na južnom pobreží Cypru, očarí návštevníkov svojimi zlatistými pieskami a krištáľovo čistými vodami. Izolovaná a pokojná, ponúka únik pred rušným mestským životom.
 • Parklane beach – Táto pláž sa nachádza 20 minút od Kalavasos a Tochni, pred hotelom Parklane. Pláž ponúka krištáľovo čisté vody a vodné športy.
 • Kourion beach – Táto pláž sa nachádza na západnej strane Limassolu. Ponúka piesočnaté brehy a reštauráciu. Nachádza sa pod archeologickými lokalitami starovekého Kourionu, ktoré stoja za návštevu.
 • Lara beach – Pre tých, ktorí hľadajú viac izolovaný a prírodný zážitok, pláž na polostrove Akamas je nutnosťou navštíviť. Ako miesto hniezdenia korytnačiek obrovských, pláž ponúka nedotknuté prostredie pre milovníkov prírody.
 • Nissi beach – Táto ikonická pláž v Ayia Napa je známa svojimi plytkými tyrkysovými vodami a jemnými zlatistými pieskami. Je ideálna pre rodiny a nadšencov vodných športov, ponúka všetko od jazdy na vodnom skútri po paragliding.
 • Fig tree bay – Nachádzajúca sa v Protarase, pýši sa krištáľovo čistými vodami a jemne sa zvažujúcim pobrežím, čo ju robí ideálnym miestom na plávanie a šnorchlovanie. Nájdeš tu množstvo reštaurácií a vodných športov.
 • Golden beach – Je široká piesočnatá pláž, nachádzajúca sa v blízkosti Rizokarpasu na polostrove Karpas na severe Cypru. Na východnej časti sa duny rozprestierajú až 500 metrov do vnútrozemia. Plážová oblasť je rozdelená na dve časti malým kopcom, Adatepe, a veľkou svetlofarebnou piesočnou dunou bez vegetácie. Táto pláž je spolu s ďalšími piesočnatými plážami v Karpase dôležitým miestom hniezdenia morských korytnačiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *