Ázia

Ázia je súčasť Starého sveta, východná časť eurázijského dvojkontinentu na severnej pologuli, 44 579 000 km², asi tretina celej súše, medzi Severným ľadovým oceánom, Tichým oceánom a Indickým oceánom.

Ázia Exotika

Katar – Očarujúca zmes tradičnej kultúry a moderného luxusu

Katar, malý štát na Arabskom polostrove, je svetoznámy svojou bohatou kultúrou, impozantnou modernou architektúrou a luxusným životným štýlom.

Čítaj viac
Ázia Exotika

Omán – Krajina prírodných divov a starobylých tradícií

Omán, krajina nachádzajúca sa na juhovýchodnom pobreží Arabského polostrova, je často opisovaná ako skrytý klenot Blízkeho východu.

Čítaj viac
Ázia Exotika

Fascinujúce Spojené arabské emiráty? Od Dubaja po Fujairah!

Spojené arabské emiráty, často skracované ako UAE, sú federáciou siedmich emirátov na východnej strane Arabského polostrova.

Čítaj viac
Ázia Exotika

Thajsko – Krajina dobrodružstiev a kultúrnej pestrosti

Thajsko je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií na svete, vďaka svojej bohatej kultúre, nádherným plážam, živým mestám a vynikajúcej kuchyni.

Čítaj viac
Ázia Exotika

Maldivy – Tropický raj na Zemi

Maldivy, archipelág viac ako tisíc ostrovov umiestnených v Indickom oceáne, sú synonymom luxusu, relaxácie a krištáľovo čistých vôd.

Čítaj viac
Ázia Európa Populárne destinácie

Turecko – Miesto, kde sa stretáva východ so západom

Turecko, krajina ležiaca na rozhraní Ázie a Európy, je fascinujúca destinácia, ktorá ponúka úchvatnú kombináciu histórie, kultúry, prírodných krás a moderného života.

Čítaj viac
Ázia Exotika

Bahrajn – Ostrov histórie a súčasnosti

Bahrajn, malý ostrovný štát v Perzskom zálive, je jedinečnou destináciou, ktorá spája bohatú históriu s dynamickým moderným rozvojom.

Čítaj viac
Ázia Netradičné destinácie

Gruzínsko – Krajina hôr, vína a pohostinnosti

Gruzínsko, krajina v Ázii, je známa pre svoju bohatú históriu, jedinečnú kultúru a úchvatné prírodné krásy.

Čítaj viac
Ázia Exotika

Srí Lanka – Ostrov dobrodružstiev a kultúrnej rozmanitosti

Srí Lanka, ostrov zeleného smaragdu v Indickom oceáne, je destináciou pre tých, ktorí hľadajú bohatú históriu, rozmanité prírodné scenérie a očarujúcu kultúru.

Čítaj viac
Ázia Exotika

Bali – Tropický ostrov bohémskej atmosféry a duchovného pokoja

Bali, známy ako „Ostrov bohov,“ je jedným z najpopulárnejších ostrovov Indonézie, ktorý láka návštevníkov svojou úchvatnou prírodou, duchovnou atmosférou a bohatou kultúrou.

Čítaj viac